| Ahlowi a întrebat:

As vrea sa ma apuc de niste exercitii pentru muschi.Mai exact biceps, triceps,"patratele", si muschii de la picioare.Problema este ca eu,vreau sa fac aceste exercitii acasa (fara haltere sau alte chestii,exercitii gen flotari,etc.) si nu stiu cu ce sa incep,cum se face incalzirea, ce ar trebui sa mananc, etc.

Cel mai bun raspuns primeste FUNDA :*

7 răspunsuri:
| alexa3000 a răspuns:

Pai cum ai zis si tu flotari, abdomene, chestii din astea + alergare, multa multa! si da nu ar trebui sa mai mananci gras, fara paine o dieta nici prea stricta ca s-ar putea sa ajungi la urgente laughing dar nici una prea usoara... cauta diete pe net si gaseste una accesibila big grin

flotari-muschi de la mana
abdomene-muschii de la burta ( patratelele love struck )
alergare-cam toate laughingwinking si multe altele :*
si incalzirea o tura de alergare, rasucirea trunchiului, a capului, mainile inainte si inapoi stii tu...

Sper ca te-am ajutat :*

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexa3000):

Muschi de la mana cu flotari?

apuca-te de sah

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Frate iti atrenezi muschii de la mana! tu cu ce faci flotarile, cu capu?

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu pieptul

la flotari intra 70 % piept si 30 % triceps + deltoid anterior. Biceps deloc.

Mai documenteaza-te si tu

p.s. : eu nu fac flotari, sunt un exercitiu mult prea usor ca sa-l mai simt

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Daca vrei sa te dai interesant du-te in alta parte, ceao!

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi si tu ca am peste 15.000 de raspunsuri la sport, inclusiv raspunsuri complicate legate de nutritie si altele

ma contrazice pe mine un COPIL MIC SI FIRAV, care face flotari si apoi se mira de ce ramane un FIRAV si PAMPALAU

dispari ma copil mic

| ÎngerCretin a răspuns (pentru anonim_4396):

Crede-mă, ştie ce vorbeşte. Mai degrabă te apuci de şah, vorba lui.