| Davydd a întrebat:

As vrea sa ma ingras deoarece eu sunt cam slabut, mai bine spus bat, deoarece am crescut brusc in inaltime si am mai pierdut din greutate. Chiar nu imi place cum arat pentru ca exista cate un prieten care sa zica "Ce sticksuri ai" etc laughing
Aveti niste sfaturi? Sunt multumit de orice sfaturi pe care mi le dati, vreau doar sa pun ceva masa musculara pe mine si sa ma mai ingras (tinand cont ca fac sport si am 3 antrenamente pe saptamana). Mersi!winking
(Ma scuzati daca nu am nimerit categoria, nu stiam ce sa pun la intrebarea asta) happy

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa te ingrasi in ce anume? grasime? masa musculara? eu ti-as recomanda masa muasculara fi baiat cu minte si du-te la sala sau cumparati 2 gantere ca nu o avere si fa sport acasa,manca multe proteine, mancare sanatoasa, vei arata frumos nu cu grasime, atunci amicul tau numai va face misto de tine, dupa ce pui ceva masa te duci si faci karate, asa devi barbat nu un metrosexual cu grasime, incepi sa fi barbat de acuma
http://www.culturism.ro/......ulare.html
evita dulciurile, patiseria, cofetaria

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Fii mai atent! In paragraful 2, baiatul spune ca vrea masa musculara, nu grasime.Si ce ai cu metrosexualii? Ah, mama ta de bandit, il inveti sa fie spartan, nu "drăgu' "dulce si mumos.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Recunosc ca mam grabit, n-am citit toata intrebarea, glumeam nu o lua la propiu fiecare face ce vrea, ce fata place un pampalau sa fim seriosi, de asta i-am recomandat sa mearga la karate, poate e genetic asa sa arate cine stie, totusi o alimentatie sanatoasa e buna pentru toata lumea

| Davydd explică (pentru RAY):

Ok, mersi pentru raspunswinking

| Davydd explică (pentru RAY):

Fac deja scrima, nu cred ca merita sa ma apuc de alt sport, am 8 ani deja in scrima

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Eu am studiat Nutritia si te pot ajuta, deoarece am Diploma in Nutritie. Daca doresti ajutor, lasa un mesaj la acest raspuns. O dimineata frumoasa iti doresc.

| Davydd explică (pentru anonim_4396):

Daca vreti, mi-ar face placere

| anonim_4396 a răspuns (pentru Davydd):

Spune-mi te rog ce varsta ai si ce inaltime ai pentru a-ti da un verdict corect.

| Davydd explică (pentru anonim_4396):

14 ani si 1, 79cm

| Madesz a răspuns:

Mănânci de 3 ori pe zi LENT, în primul rând, mănânci consistent, si poți să îmi zici varsta si greutatea pentru a afla cate calorii să consumi pe zi. Ok?

| RAY a răspuns (pentru Madesz):

Nu are importanta cum manci lent, rapid, importante sunt caloriile care le consumi in 24 de ore, nu are importante nici de cate ori manci pe zi, 2000 de calorii consumam in stare de repus cam asta e metabolismul normal la majoritatea dintre noi, doar daca ai peste 1, 80 e mai mare metabolismul

| many404 a răspuns:

Daca vrei să pui pe tine trebuie să mănânci des și puțin, trebuie să mănânci cel putin de 6 ori pe zi.