| vagaunescu a întrebat:

As vrea sa ma reapuc de facut sport, insa simt ca dupa o pauza de 2, aproape 3 ani, nu mai pot face nimic, daca aveti vreo solutie ce as putea face, anumite lucruri care m-ar putea ajuta sigur. Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| Miruniskaya a răspuns:

Buna! happy Cel mai bun sfat este sa o iei cu baby steps. Incepe cu o flotare, 5 abdomene, 5 genoflexiuni, etc (iti stabilesti tu exercitiile fizice pe care vrei sa le faci). A doua zi, mai adaugi cate una la fiecare. La fiecare 6 zile iei o pauza deoarece este crucial ca muschii tai sa aiba o mica gura de aer. In zilele in care simti ca poti mai mult, adauga 2-3-5-10, cate simti ca poti. Este genul de exercitiu care te reintroduce incet incet intr-o stare fizica ok happy Important este sa mentii totul la nivelul tau de efort, iar apoi sa incerci sa il combati. Iti urez mult succes si felicitari pentru ambitie happy