| LuciWv a întrebat:

Salut TPU
As vrea sa-mi cumpar o bicicleta dar nu gasesc ceva cemi place
ati putea sa-mi dati un site de unde sa iau o bicicleta nu prea scumpa
P.S sa aiba schimbator de viteze
>>>>>>>

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca vrei o bita buna ai nevoie de minim 300€ altfel iti iei un ciuruc

| Seby90 a răspuns:

O sa ti se para ciudat, dar mai bine renunta? Tu vrei schimbator, in 400 lei... ce schimbator crezi ca iti vor da? In fine, nu conteaza, ce roti iti trebuie si ce cadru?

Inca un aspect, bicicleta cu cat e mai simpla e mai buna, asta vb strict sub bracketul de 1000 lei.

Deci iti sugerez sincer, o bicicleta cu furca fixa, frane pe saboti si fara schimbator. Motivul e simplu, in afara de pene nu vei avea probleme.

Uita de DHS, de First Bike si dechatlon.

Decathlonul ofera un raport calitate pret destul de bun, dar serviceul lasa de dorit, first bikeul nu ofera nimic, nici service din ce stiu, iar DHS. well, pai sunt romani tinere.

Succes.

| LuciWv explică (pentru Seby90):

Pai eu am cam mult de mers cu bicicleta si as vrea sa o bag pe viteza a 6-a sa dau putin la pedale si sa prind repede viteza

| Seby90 a răspuns (pentru LuciWv):

Prinzi viteza si cu una fixa.

| LuciWv explică:

Nu cred ca mai inteles „NU PREA SCUMPA" in jur de 400 de lei

| Mateaş_Ionuţ_Daniel_1992 a răspuns:

Bicicletele DHS sunt destul de bune dar si ieftine. Eu am una de 5 ani si merge perfect. Pretul nu e mare, depinde de care iti trebuie. A mea e mountainbike si am dat pe 500 de lei.