| sebypetrescu921 a întrebat:

Salut TPU,as vrea sa stiu,daca fac exercitii pentru muschii la maine o zi da, una nu..este bine? sau trebuie sa fac pe fiecare zi?

Răspuns Câştigător
| naturecountess26 a răspuns:

Pai..ar fi bine sa faci in fiecare zi laughing) acum gandeste-te logic: daca faci in fiecare zi exercitii o sa ajungi mai repede la rezultat; pe cand daca faci o zi da, una nu...va fi necesar mult mai mult timp... daca faci pentru abdomen este dezavantajos o zi da, alta ba. deoarece zilnic pui mancare pe tine laughing pe cand la maini nu e o problema daca mai faci o pauza. Mult succes big grin

6 răspunsuri:
| sebypetrescu921 explică:

Muschii la maini*

| Morenna10 a răspuns:

E bine sa faci pauze din cand in cand dar trebuie sa iti lucrezi si alti muschi

| Skaytech a răspuns:

Iti raspund pentru ca imi pasa, nu pentru funda, caci ai dat-o deja:
Daca faci in fiecare zi, nu ai rezultate la fel de bune ca atunci cand faci mai rar. Motivul: muschii capata rezistenta. De aceea daca faci in fiecare zi exercitii, nu faci febra musculara, in schimb daca faci mai rar, muschiul este obosit la maxim atunci cand revii. sper ca ai inteles ce am vrut sa spun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O zi da, o zi nu. Muschii au nevoie de 48 de ore pentru a-si reveni.

| Cosmin86 a răspuns (pentru naturecountess26):

Serios? E bine in fiecare zi, cand muschii cresc in zilele de pauza?

In sportul asta, mai des = MAI PROST.

Esti doar un COPIL MIC, cu ZERO experienta, care isi da si el cu parerea, nu?

| Cosmin86 a răspuns:

Iei in serios raspunsul cuiva care iti argumenteaza "logic" sa faci in fiecare zi...

Iti meriti soarta sa ramai un pampalau firav.