| Pumasj01 a întrebat:

Salut tpu.As vrea sa stiu despre acest produs de la pro nutrition daca este bun pentru sala pentru cresterea muschilor pentru forta etc. Vreau sa imi raspunda doar cei care se pricep in acest domeniu dau funda
http://www.pronutrition.ro/produs.aspx?pID=197&cID=116&d ID=0&bID=0

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Decat sa-ti iei produse ieftine si proaste, mai bine bagi banii in mancare bogata in proteine : piept de pui, de curcan, vita, peste ( in special peste oceanic ), branza, oua, lactate. Sa ai 4-5 mese pe zi, dintre care cele mai importante sunt :

- masa pre-antrenament, bogata in carbohidrati si cu ceva proteine, cu 2 ore inainte de antrenament
- masa post-antrenament, la 30-60 de min dupa antrenament, bogata in proteine si cu ceva carbohidrati

5 răspunsuri:
| SpaNu88 a răspuns:

Incearca si vezi daca e bun.

Nimeni nu poate sa iti garanteze ca iti creste forta sau masa musculara. depine cum reactioneaza organismu

| Cosmin86 a răspuns:

Pro nutrition e o firma destul de slaba. de ce nu te orientezi si tu spre firmele ca lumea?

| Pumasj01 explică (pentru Cosmin86):

Cum ar fi? da-mi un ex nu le am cu firmele care e buna care e slaba de aia am intrebat despre produsul respectiv daca e bun sau nu

| Cosmin86 a răspuns (pentru Pumasj01):

Firme proaste : redis, pronutrition, nutritech, natural plus, etc., in general firmele romanesti sunt proaste : nu au enzime, au aspartam si alte porcarii, calitate de 2 bani, etc.

firme ca lumea : gaspari, muscletech, ON, bsn, six star nutrition, dymatize, california fitness.

Un produs similar cu ce vrei tu ( dar de vreo 10 ori mai bun ) :
http://www.megaproteine.ro/......ht-1-08kg/

Dar totusi, stii ca astea sunt bazate pe oxid nitric si ca asta iti mareste tensiunea, nu?

Ce inaltime/greutate ai, ce varsta si ce experienta ai cu sala si suplimentele.

| Pumasj01 explică (pentru Cosmin86):

Inaltime cam 1.77, 63 kg si fac sala de cam... 2 luni asa atunci recomandami tu un produs bun acel produs mi se pare cam scump...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Pumasj01):

Decat sa-ti iei produse ieftine si proaste, mai bine bagi banii in mancare bogata in proteine : piept de pui, de curcan, vita, peste ( in special peste oceanic ), branza, oua, lactate. Sa ai 4-5 mese pe zi, dintre care cele mai importante sunt :

- masa pre-antrenament, bogata in carbohidrati si cu ceva proteine, cu 2 ore inainte de antrenament
- masa post-antrenament, la 30-60 de min dupa antrenament, bogata in proteine si cu ceva carbohidrati