| anonim_4396 a întrebat:

Salut tpu...as vrea sa va intreb daca e bine sa mananci oua crude, ajuta daca mergi la sala? si la ce ORA e bine sa mananci? cate poti manca pe zi/saptamana.(are si ceva efecte negative?)? ofer funda...

Răspuns Câştigător
| xBya a răspuns:

Daca vrei sa iti intaresti musculatura, (cred ca asta urmaresti mergand la sala), mananca cate unul in fiecare dimineata.
Mai multe gasesti aici http://www.ziare.com/......mul-965629

6 răspunsuri:
| Dkgray a răspuns:

Sa arunci galbenusul este o prostie acesta fiind partea cea mai bogata dpdv nutritiv a oului.
Citeste tot articolul inclusiv parte cu ouale crude:
http://www.getfit.ro/alimentatie/alimente-alimentatie/ouale.html

| Cosmin86 a răspuns:

Galbenusul are colesterol

| Cosmin86 a răspuns:

Pai de la ou crud poti face salmonela, si fiert are aceeasi cantitate de proteine. Si poti manca si dupa ce ai venit de la sala.

| steffyboy a răspuns:

Poti manca cate vrei...dar sa fie decat albusul...pui albusul de la 2 oua intr-o cana, si mai pui si lapte si zahar.Nu are niciun efect negativ albusul poti manca si 100 si are multe proteine.

| ralusycretz a răspuns:

Dimineata pe stomacul gol. Mananci in fiecare dimineata cate unul timp de o saptamana, apoi 5 zile pauza... Nu e bine sa mananci multe oua crude pentru ca ele contin mult fier, si iti pot afecta ficatul.

| Cosmin86 a răspuns (pentru ralusycretz):

De fapt de la colesterol iti afecteaza ficatul, ca nu contin asa mult fier happy