| Iamr3d a întrebat:

as vrea sfaturi, ce sa aleg intre sala si kickbox, avantaje si dezavantaje pentru fiecare?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde care iti este scopul, de ce ai tu nevoie, ce-ti place, ce varsta ai si ce intentionezi sa atingi.
Kickboxul este sport personal, pe care-l practici pentru a te bate cu altii, pe cand sala este de intretinere personala.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La kickbox te alegi cu capul spart și oase, rinichi, ficat rupte.

| Cosmin86 a răspuns (pentru sadrian46):

Eu am facut 2 ani si nu am nimic spart/rupt.

| AnastasiaK a răspuns (pentru sadrian46):

Un exemplu de luptator de kickbox care a avut rinichii "rupti"?

| sadrian46 a răspuns (pentru Cosmin86):

Urmează.

| Cosmin86 a răspuns (pentru sadrian46):

Nu chiar, ca nu particip la concursuri si gale, fac doar pentru mine.

| Bizon95 a răspuns:

Pentru muschi sala e mai buna
pentru auto-aparare, stabilitatea pe picioare si altele, kickbox-ul e mai bun, insa efortul la kickbox e mult mai mare si te poti accidenta

| TheBoyTheCool24 a răspuns:

În orice sport de contact există avantaje și dezavantaje, te poți răni și la antrenamentul în sală și la competiție, fie că-i vorba de kickboxing, karate, box, ș.a.m.d

Sala te ajută să-ți dezvolți musculatura corpului și rezistența.

Cel mai bun sfat? Combină-le.

| costiceacristian200 a răspuns:

Mai bine alege sala!