| aloken a întrebat:

astazi am fost la antrenament la mma iar acolo ne-a lasat 2 ore sa facem ce vrem, asa ca m-am bagat la sac.Tin sa precizez ca alea 2 ore au fost numai pumni si picior.Cand mi-am dat manusile jos la sfarsit am vazut ca la "knuckles"(chiar nu imi vine traducere in romana) s-a luat pielea dar nu in faza aia sa curga sange e luata un pic si deaspura e umeda si daca dau cu apa pe ele fie calda sau rece tot ma ustura.Intrebarea mea este se poate infecta?

Răspuns Câştigător
| AnastasiaK a răspuns:

Raspunsul exact nu stiu sa ti-l dau, pot sa-ti zic doar din experienta ca eu am patit de mai multe ori cam acelasi lucru si nu mi s-a infectat vreodata.

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pune bandaje pe sub manusi sau alte mini manusi de gel, nu stiu exact cum se numesc.

| Denila123 a răspuns:

Dai cu banocin trateazq rana grabeste vindecarea

| iamprettybored a răspuns:

Dacă nu a curs deloc sânge, e probabil doar epidermul.
Nu îți recomand să folosești betadina sau spirt dacă nu a curs sânge, fiindcă acelea doar irită și mai mult pielea. Spală-te bine pe mâini cu săpun antibacterial (protex sau ce ai tu) și cel mai bine bandajezi cu niște tifon peste noapte ca să nu se mai frece pielea de alte suprafețe și să rămână curată.
Mai spala-te cu sapun odată la câteva ore și n-o să se infecteze.

| IFeelS0Alone a răspuns:

Nu se infecteaza. Asa am patit si eu la munca (lucram cu manusi) si tot asa mi se lua pielea prim dreptul degetelor si la acele oase de care spui tu. O sa iti treaca, nu este nimic grav.

| ValyGanea a răspuns:

Te bati ma tu cu saci cu de astea
Daca esti tare hai sa dam interval organizat in ring
Vorbesc cu Boroghina si te rezolva el. te ajuta... cresti in domeniul bataliilor greco-romantice

| Cosmin86 a răspuns (pentru ValyGanea):

E la mma, nu la greco-romane