| anonim_4396 a întrebat:

Astazi nu m-am simtit prea bine, dar am decis sa fac antrenamentul. Nu am reusit sa fac 15 repetari, dar in schimb am pus kilograme in plus la exercitii si am facut 10-12 repetari. Acum vine intrebarea mea: Daca am redus numarul de repetari, deoarece nu m-am simtit rau, se poate intampla ceva? Adica sa stagnez sau ceva de acest fel?
Raspuns cat mai rapid, multumesc!

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Daca pui greutati in plus cum sa stagnezi? Tot acelasi lucru l-ai facut oricum. Sunt de ajuns 10-12 repetari si cand devine usor, maresti greutatile. Nu cresti in masa musculara cu repetari laughing. Deci daca faci 15 sau 12 repetari, n-are importanta atat timp cat faci cu greutati potrivite.