| Vali215 a întrebat:

Azi am inceput sa alerg dupa o lunga perioada de timp. Mi-am facut incalzirea dar, cum mi se intampla si inainte, am facut o mica intindere la inghinali. (m-am oprit imediat cum am simtit durerea). Cum ar trebui sa evit aceasta problema? Nu este prima data. Si cand eram in toiul antrenamentelor sau a meciurilor mi se intampla asta. Nu stiu cum sa mai scap de ea.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai facut intindere, este evident ca incalzirea nu a fost facut corect sau a fost insuficienta.
Data viitoare fa incazirea mai bine si nu vei avea problema asta.

| Vali215 explică (pentru Violleta2022):

Cum am si zis, nu este prima data. Si cand jucam pentru echipa faceam toti aceeasi incalzire. Eu probabil am nevoie de mai multe astfel de exercitii si e posibil sa ai dreptate. Multumesc!

1 răspuns: