| Andrei_Constantin_1985 a întrebat:

azi am pierdut niste ochelari de soare la fortuna sos iancului si maine as vrea sa merg sa intreb de ei pt ca acum e inchis credeti ca mai e vreo sansa sa ii gasesc? In cazul in care ma minte ce pot face?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai sansa de cca 50%.
Daca te minte n-ai nici o sansa, nu poti dovedi asta.

| AFR81 a răspuns:

La Fortuna adica la casa de pariuri nu? Stiu ca pe acolo, casierele obisnuiesc sa ia ce e pe masa si sa pastreze in caz ca vine omul sa-si recupereze bunul. Am avut prieteni care si-au uitat chei, chei de la masina, telefoane si le-au primit inapoi. Bine, au venit cam dupa 30 de minute. Si eu am uitat intr-o zi o borseta si mi-a pastrat-o cea de la casa. Daca te duci maine, s-ar putea sa fie o mica problema, e posibil sa se schimbe tura (cam asa lucreaza casieritele, o zi cu o zi). Daca se intampla, totusi, sa fie aceeasi ca azi, poti sa o intrebi si daca e binevoitoare, ti-i va inapoia. Daca i-a luat alt client sau daca i-a luat ea si nu vrea sa ti-i dea, atunci nu mai ai cum sa-i recuperezi. Daca era un obiect de valoare, atunci puteai sa ceri sa te uiti pe camere, dar asa pentru niste ochelari nu prea merita efortul.

P.S. Sper ca am inteles bine, sper ca e vorba de EFortuna casa de pariuri si n-am vorbit pana acum pe langa subiect.

| Violleta2022 a răspuns:

Sanse minime sa-i gasesti!
Si daca te minte ce?
Poti sa dovedesti ceva?

| Andrei_Constantin_1985 explică:

Ochelarii erau in valoare de 650 de lei deci preaupun ca ma voi uita pe camere

| AFR81 a răspuns (pentru Andrei_Constantin_1985):

Atunci da, poti sa ceri sa te uiti pe camere.