| andreiutuz25 a întrebat:

Salut, TPU! Deci sunt baiat, 14 ani si vreau sa bag sport si exercitii vara asta. Intrebarea mea este daca tractiunile iti pot opri cresterea?
Si daca stiti voi ce exerciții sa evit pentru ca opresc creșterea sa-mi spuneti aici plz, ms! Raspuneti doar cei care stiu sigur!

9 răspunsuri:
| AnastasiaK a răspuns:

Mai bine te informezi tu de la specialiști că aici răspund și unii care știu ce zic și alții care tastează doar ca să se afle în treabă big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți face tracțiuni, abdomene flotări pentru piept îți place fotbalul acolo antrenezi mult picioarele genoflexiuni fandări
Indicat dacă ai vrea să mergi la sală ar fi de la 16 ani pentru că corpul tău este încă în creştere şi rişti să îți opreşti creşterea

| AnastasiaK a răspuns (pentru anonim_4396):

"Indicat dacă ai vrea să mergi la sală ar fi de la 16 ani pentru că corpul tău este încă în creştere şi rişti să îți opreşti creşterea"

Ai și ceva care să-ți susțină afirmațiile sau ai auzit și tu pe la alți neștiutori?

genUflexiuni* apropo

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Sunt instructor de fitness

| AnastasiaK a răspuns (pentru anonim_4396):

SERIOOOS? Adică ai făcut un amărât de curs pe care în ultima vreme îl face cam orice idiot? WOOW! Na, că m-ai impresionat rolling on the floor

Data viitoare când aberezi pe aici, nu mai zice și că ești instructor de fitness că te faci de râs. Nu mă înțelege greșit: există și instructori buni care chiar știu cum e cu sportul și se documentează poate mai bine decât unii cu facultate în domeniu...doar că tu nu faci parte din ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnastasiaK):

În fine nu stau să mă complic cu unul ca tine i don't care așa că vezi-ți de viață ta

| AnastasiaK a răspuns (pentru anonim_4396):

Se vede cât nu-ți pasă când nu mai ai nimic de zis, dar tot vrei să ai ultimul cuvânt. Argumente 0, dar nu contează, că dacă rămâi fără hârtie igienică, ești asigurat: ai diploma aia de instructorwinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti instructor de fitness si nu stii sa scrii "genuflexiuni", scrii "genoflexiuni" (cuvant care nici macar nu exista in dictionar).

In ziua de azi chiar orice taranoi care nu stie sa scrie e "instructor de fitness"?

| Cosmin86 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Https://www.tpu.ro/......i-dupa-ce/

Uite ce intrebari de copil paralel cu sportul pune "domnul instructor" :))