| Jokeras1611 a întrebat:

Cam cate abdomene trebuie sa fac pe zi ca sa mai scad din burtica?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca e ok cum zice Ionut mai sus, insa sa te tii de ele, daca faci azi 100 si maine nimic asta nu inseamna ca in 2 zile ai facut o medie de 50 si e ok, si pe langa abdomene, fa si tu niste miscare, doar abdomene nu o sa fie de ajuns, fa un sport, sau alearga cel putin 30 de minute pe zi ca sa ai spor la slabit si la scapatul de burtica. Multa bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Abdomenul se lucreaza de maxim 2 ori pe saptamana, cu mai multe exercitii. daca lucrezi abdomen zilnic sau la 2 zile = antrenament de copil mic

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu este suficient sa faci abdomene, sayanfloritzz are dreptate.
Trebuie sa ai un program (sportiv) complet. Alergari, exercitii pentru brate, trunchi, inot daca poti/permite buzunarul, etc.
Si in acelasi timp, trebuie sa adopti o dieta sanatoasa.

Răspuns utilizator avertizat
| Dorobantu_Ionut_1983 a răspuns:

Aproximativ 50: in 3 reprize -20 dimineata - 10 pranz -20 seara si dupa asta totul e ok... timp de vreo 2-3 sapt...dar ai grija si la regimul alimentar, fara mancare dupa ora 19, dulciuri putine, fara paine

| Zelca_Costa_1990 a răspuns:

Incearca sa faci 150. 3 serii de cate 50. De la saptamana la saptamana sa faci mai multe!