| rdr20z a întrebat:

Cand eram mic am fost operat la nas si a fost facut mai sensibil de la ceva aspirator in timpul operatiei si eu vreau sa fac kickbox de performanta. Oare e vreo problema ca nasul e mai sensibil? Dacă o sa mi se spargă o sa fie mai rau?

Răspuns Câştigător
| AnastasiaK a răspuns:

Daca te apuci de chestia asta iti cam asumi ca exista sanse sa patesti destule (am colegi care au ajuns sa faca operatii la genunchi, umar, etc). Da, e un dezavantaj daca ai nasul mai sensibil, dar intr-un astfel de sport oricum apar anumite "puncte slabe" in timp. Acum depinde cat si pana unde esti tu dispus sa risti.

2 răspunsuri:
| iEmi a răspuns:

Du-te la antrenamente, pentru ca nu o sa iti sparga nimeni nasul... Important e sa te tii de antrenamente. Spor!

| Cosmin86 a răspuns (pentru iEmi):

El vrea de performanta, asta inseamna si participare la concursuri. iar la meci chiar ti se sparge nasul.