| Yulian_Crystian_1995_Sjwv a întrebat:

cand ma antrenez, cu greutati si trag mai tare incep sa ma doara muschii atunci, e ceva normal? Multumesc, dau funda.

Răspuns Câştigător
| funnnyman32 a răspuns:

Salut este normal cu cat faci mai multe repetari cu o gantera vei simti la un momendat ca muschiul arde este complet normal
Bine este si a doua posibilitate sa ai febra musculara sau sa te fi supra antrenat
Dar dupa cum ai scris cand incepi sa te antrenezi mai intens apare acea durere musculara mai exact o arsura in muschi.
Ps la o serie executa doar 12 repetari este de ajuns altfel daca vei face peste 12 vei antrena muschiul pentru rezistenta si atunci apare arsura. happy

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este normal, asta iti si dovedeste ca acei muschi incep sa fie folositi. Da-i mai departe, ca febra musculara iese cu mai multa munca.

| laurentiutirei a răspuns (pentru Violleta2022):

Draga ramai la categori pentru fete? dintr-o data au dat muschi in tine ca tot faci gura mare?
Ramai la categori pentru menstruatie?

| Violleta2022 a răspuns (pentru laurentiutirei):

Ah am uitat, ca tu esti ala plin de muschiuleti, dara fara pic de creier! happy

| laurentiutirei a răspuns (pentru Violleta2022):

Vezi ca miroase a creier încins?
Si puneti si tu poza la profil ca orice om normal sau esti timida?

| Violleta2022 a răspuns (pentru laurentiutirei):

Nu ma impresioneaza nici muschiuletii tai si nici fata banala, care oricum sunt inutile, daca nu ai nimic sus, la mansarda.
Cat despre mine, nu-i vorba de timiditate aici, ca nu mai sunt demult la varsta aia, doar incerc sa respect sfaturile adminului forumului: sa nu-ti pui poze si date personale pe forum.

| funnnyman32 a răspuns:

Mai probabil, se inflameaza tendoanele, si nu muschii, ca, atunci cand te fortezi sa ridici greutati mari la indreptari, flexii cu bara, pot exista si rupturi articulare, asa ca trebuie sa ai grija sa te incalzesti inainte bine.

| Drsss a răspuns:

Ai mai pus o intrebare, nu te dor, Ai febra, chiar asa grea e biologia?