| Alexx7721 a întrebat:

Cate abdomene trebuie facute zilnic pentru a da jos grasimea? am 70kg si 1.80 si nu prea am patratele...

Răspuns Câştigător
| HaurelBlunt a răspuns:

In primul rand patratele se fac in bucatarie nu la sala.Alearga min 30 min in fiecare zi. Abdomenele sunt si nu sunt folositoare.In mod normal dupa 100 sau chiar 1000 de abdomene singurele lucruri pe care le simti sunt durerile de spate.Iti recomand https://www.youtube.com/watch?v=cfY_4m3RVRc.Fa ce face el 5 zile pe sapt + mult cardio(alergare). Iti recomand sa lucrezi acele exercitii care iti provoaca acea stare de ''ardere'' in jurul abdomenului.In ultimul rand incearca sa faci cat mai putine exercitii de fiecare dar cu cat mai multe serii si nu uita de zilele de repaus altfel n-o sa faci nimic :)

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! abdomenele nu reduc stratul adipos de grasime, doar lucrezi muschi abdomenului si abdomenul nu trebuie lucrat zilnic este si el muschi, muschi trebuie stimulati sa creasca si sa se dezvolte, e de ajuns sa antrenezi sa zicem de 2 3 ori pe saptamana pe serii si repetari, sa nu te omori cu 1000 repetari cum zicea cineva ca nu o sa ai nimic de castigat.Pentru a scapa de grasimea de pe burta nu poti, trebuie sa scapi de toata grasimea de pe toata suprafata corpului deodata, va trebui sa faci exerciti cardio, alergare si mai ales dieta. Succes

| Green66 a răspuns:

Trebuie să faci 1000 de abdomene, așa cum face și Victor Pițurcă.

| FitnessTrainer a răspuns:

Niciunul. Fa exercitii cardio si alte exercitii pentr abdomen, nu abdomene. Nu dai jos grasimea cu abdomene. Ai grija la alimentatie, redu carbohidratii si grasimile.

| Alexu2004 a răspuns:

Cam 100 pe zi. Funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alexu2004):

Funda pentru raspuns tampit?

| Alexu2004 a răspuns (pentru Cosmin86):

Vorbeste frumos!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alexu2004):

Du-te si cere funda, ca o femeie!