| Catalinlupu23 a întrebat:

Salut TPU,cate calorii are orezul(o lingura de ulei de masline,ceapa, delicat) per 100g?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Aoleu.
O maslina are in jur de 5 calorii, o lingurita de ulei de masile are cam 40. O ceapa are 40 kcal pe 100g. Delicatul... vezi pe ambalaj.
Iar orezul, este mai sus.

Parerea mea este sa te bucuri de mancare si sa lasi caloriile big grin

11 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

O lingura de ulei la 100g e mult. Jumătate de linguriță-o linguriță maxim e acceptabil.

| Catalinlupu23 explică (pentru Catrice):

O lingurita de ulei la 250 grame

| sierra1 a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Atâta doar vrei să pui in orez?

| Catalinlupu23 explică (pentru sierra1):

Inainte nu puneam deloc ulei.

| sierra1 a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Pune. De măsline. Extravergin!

| Catrice a răspuns (pentru DoarBogdan):

Vezi că dacă nu-ți pasă de calorii, devii gras și nu te mai plac fetelehee hee

| DoarBogdan a răspuns (pentru Catrice):

Pai ce, fetele numai la corp se uita? thinking si chiar si asa, acum nu se mai pune problema de asa ceva.

Dar oricum, grasimea nu are ce cauta pe acest corp smug

| Catrice a răspuns (pentru DoarBogdan):

Pai nu vezi ce zice lumea p-aicihee hee
Eh lasa ca nu esti tu mai special sa fugă grăsimea de tine laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Catrice):

Lumea asta este nebuna. Lumea mea este mai frumoasa big grin

Ba da, am reteta magica devil

| Catrice a răspuns (pentru DoarBogdan):

Aha,plina de curcubeie, unicorni, spiriduși, zmei, feti frumoși....vezi că prea multe prafuri strica sănătatea happy
Eh nu și dacă fac Io vrăji de la distanța sa nu aibă efecthee hee

| DoarBogdan a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Aoleu.
O maslina are in jur de 5 calorii, o lingurita de ulei de masile are cam 40. O ceapa are 40 kcal pe 100g. Delicatul... vezi pe ambalaj.
Iar orezul, este mai sus.

Parerea mea este sa te bucuri de mancare si sa lasi caloriile big grin