| cosmin2019 a întrebat:

Salut TPU

cate echipe de juniori are echipa Timisoara

as vrea daca se poate saitul echipelor de juniori ai timisoarei

Răspuns Câştigător
| taloilivia1889 a răspuns:

Poli Timişoara se poate lăuda cu cel mai prolific centru de copii şi juniori din România. În ultimii ani, clubul alb-violet dă constant cei mai mulţi jucători naţionalelor de juniori la fotbal. În această perioadă, informează site-ul clubului, nu mai puţin de zece juniori au fost convocaţi la acţiunile naţionale. Marco Gligorovici şi Silviu Balaure au fost chemaţi la selecţionata Under 16 care va participa în perioada 8-13 aprilie la un turneu amical în Malta; Bogdan Vâlceanu şi Rafael Marghitan au fost invitaţi la un trial al primei reprezentative Under 15, programat la Mogoşoaia, în perioada 9-12 aprilie; tot la un trial, dar pentru Under 14, şi tot la Mogoşoaia, dar în perioada 23-26 aprilie, au fost chemaţi şi Robert Mândru, Radu Motreanu, Harald Friedrich, Marius Marin, Carlo Casap, Damir Totic. e tot ce stiu funda?/