| erabianleonard a întrebat:

Ce antrenament fizic imi recomandati la 12 ani fara gantere sau sticle. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| ygrec25 a răspuns:

Salut! Ti-ai putea face un program.
Luni:Flotari cu priza larga si ingusta si flotari cu picioarele pe pat sau flotari in pumni
Marti:Fandari, genoflexiuni si ridicari pe varfuri
Miercuri:abdomene, ridicari de picioare sau poti sa urmezi un program prentru abdomen ca acesta http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474
apoi reincepi. poti sa le faci si in alta ordine.

| ygrec25 a răspuns (pentru ygrec25):

Joi:poti sa faci tractiuni cu diferite prize.

| ygrec25 a răspuns (pentru ygrec25):

Sau ai putea sa faci asa:
o zi da, o zi ba.

12 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Salut! Pai la varsta ta ti'as recomanda sa faci abdomene cate 20, genoflexiuni tot 20 si flotari 10

| Reek54 a răspuns:

Raspunsul lui Ionut Ciocan este cel mai bun, urmeaza-l.

| daassh a răspuns:

Alergari,Genoflexiuni,Fandari(astea pentru rezistenta) acestea sunt cele mai bune pentru rezistenta.Succes!

| erabianleonard explică (pentru daassh):

Cum sunt fandarile?

| Reek54 a răspuns (pentru erabianleonard):

Cauta pe youtube cum se fac fandarile, si nu uita de odihna, la ora 22 culcarea, pentru ca in timp ce dormi cresti.

| daassh a răspuns (pentru erabianleonard):

Acestea sunt fandarile cu ganterele http://www.google.ro/......tp?/imgres iar acestea sunt cu haltera http://www.google.ro/......tp?/imgres
Dar poti face lejer si fara gantere, haltera ca sunt foarte bune mai ales ca faci tenis.Succes!

| Ionut_Ciocan_1992 a răspuns:

Flotari,abdomene,tractiuni,alergat.Trebuie sa mananci si bine.

| erabianleonard explică (pentru Ionut_Ciocan_1992):

Mentionez fac si tenis de camp

| ChatulMeu a răspuns:

Pai eu iti spun:1.Cand te scoli dimineata faci 100 de strangeri cu colacul medica
2.La pranz 30 de flotari cu pauza desigur
3.Seara 50 de abdomene fara oprire
SI EU AM 12 ANI DAR EU FAC MAI GREU PT CA FAC DE MULT EXERCITII DE 1 ANbig grin

| erabianleonard explică (pentru ChatulMeu):

Cum adica 100 strangeri cu colacul medica?