| Skilline2012 a întrebat:

Ce arte martiale imi recomandati?

Vreau sa ma apuc serios de un sport din vara (lupte), mentionez ca am 16 ani. O sa fiu sincer. Am o fire putin mai "hiperactiva", cam mult curaj (uneori poate fii numit prostie), sunt calm cand vine vorba de conflicte si nu imi place sa le incep, dar daca au fost incepute le duc pana la capt trantind pumni cu toata forta. Reusesc sa ma integrez foarte usor in orice grup. Cam ce stil de arte martiale imi recomandati in care se folosesc si pumnii si picioarele si alte arme, nu doar picioare/pumn?
Ma gandeam sa ma reapuc de Karate, avand in vedere ca am facut prima oara la 9 ani pana la 11 si nu am cunoscut cu adevarat latura Karate-ului. Nu prea as vrea Judo, acolo sunt doar trante.

Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Lawliet14 a răspuns:

Budo! Vezi? Aceasta arta martiala include si arme. http://www.eshop-budo.ro/46-arme-de-antrenament. Cauta dupa cluburi de "budo" pe Google.