| F4T4L a întrebat:

Ce miscari si kata trebuie sa stiu la karate shotokan pentru examen la centura galbena?

Răspuns Câştigător
| crisskaratista a răspuns:

Pai iti va explica sensei ce trebuie sa stii si te va invata el. oricum iti urez succes daca dai

2 răspunsuri:
| Scriitoarea a răspuns:

Trebuie sa stii tekki shodan,heian shodan,zenkutsu dachi,kiba dachi,kokutsu dachi,shuto uke,age-uke,uchi uke,Choku zuki,Hisami zuki, Sanbon zuki, mawashi geri, Mae geri, Yoko geri.Cam atat, depinde si combinatiile in care ti le pune, dar e usor.
Multa bafta

| kim33 a răspuns:

Sincer iti recomand sa te interesezi pe un site