| costinvlad a întrebat:

Ce tipuri de exerciți sunt benefice pentru masa musculara și a ajunge la 85 KG?
Ajuta cele cardio? Și cele de masa musculara împreună?

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cardio pentru masa musculara? In niciun caz, cand faci cardio PIERZI din masa musculara.

Faci un antrenament de genul:
http://www.culturism.ro/......amana.html

| Sn4k3 a răspuns:

N-ajuta cardio la masa musculara, ai nevoie de exercitii cu greutati impreuna cu o dieta buna. Fara mancare nu creste nimic.

| Țoglă a răspuns:

Eu de exemplu merg numai pe cardio când e cazul de a slăbi.

| Mishu29 a răspuns:

Cardio ajuta foarte mult, dar pentru rezultate rapida trebuie sa ai grija si la alimentatie, daca nu vrei sa ti regim. Cat pentru masa musculara acasa nu ai foarte multe exercitii de facut dar sunt cateva. Pentru picioare poti face fandari, genoflexiuni, mersul piticului, broscute pe scari la urcare, (doar pentru gambe poti sa te ridici pe varfuri de pe o treapta sau de pe ceva care sa fie cam la 20 cm se sol pentru a te si lasa ). Pentru trapez si brate tractiuni. Biceps flotari. Abdomene sa mai dai si burta jos macar 50 pe zi?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mishu29):

Flotari pentru biceps? Serios? DE CAND lucreaza flotarile bicepsul? Vrei sa spui TRICEPS.

| costinvlad explică (pentru Mishu29):

La sala.

| Mishu29 a răspuns (pentru Cosmin86):

Da, scuze am scris la repezeala si le-am incurcat