| alexionut98 a întrebat:

cerealele ajuta la dezvoltarea masei musculare si daca ajuta ce cereale sunt?

Răspuns Câştigător
| Marius1985 a răspuns:

Nu prea; multe din ele au zahar si alte substante sa le potenteze gustul. ovazul integral, desi nu este foarte gutos, sunt cerealele care sunt folosite intens de culturistii profesionisti si sportivii de performanta in general. Ii poti amesteca cu lapte sau iaurt, putina scortisoara si miere, ca sa ii faci mai gustosi.

2 răspunsuri:
| Marius1985 a răspuns:

Fulgii de ovaz integrali sunt bogati in proteine, deci ajuta si la dezvoltarea masei musculare. Darr trebuie sa te si antrenezi din greu, si sa mananci diversificat, multa carne, lapte, oua.

| alexionut98 explică (pentru Marius1985):

Dar cerealele nestle, nescuic sau cerealele de fitnes integrale ma ajuta?