| VladalV a întrebat:

cine imi poate spune exercitii +daca aveti poze pentru biceps cu gantera + exercitii pentru piept?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Biceps si piept, grupele cocalarilor :))

Oricat de mult dezvolti cele 2 grupe tot firav o sa fi ( ca fapt divers bicepsul e doar 30 % din brat, spre deosebire de triceps care e 70 % ). Biceps + piept si restul grupelor ca vai de ele =)), oricum in general oamenii de genul nici macar piept + biceps nu reusesc sa dezvolte.

In fine : www.culturism.ro, ai acolo exercitii, programe, tot ce vrei.

P.S. : muschii nu se fac doar cu exercitii, sunt oameni care dupa ani si ani de antrenamnete arata la fel ca la inceput aproape :)

| VladalV explică (pentru Cosmin86):

Nu merge siteul...

| VladalV explică (pentru Cosmin86):

L-am facut..multumesc frumos! Funda!

| Cosmin86 a răspuns (pentru VladalV):

Cauta pe youtube "petru ciorba antrenament dorsal si biceps", si vezi ca la antrenamentul de biceps face 3 exercitii, e un program foarte bun.

Ca sa dezvolti bicepsul ai nevoie de 3 exerictii : unul de mid-range, altul stretched si altul contracted. Daca nu stimulezi muschiul din aceste 3 unghiuri, nu obtii mare lucru.

Clipul ala explica foarte bine. Fa antrenamentul ala o data pe saptamana. Nu pot sa dau link ca sunt pe o tableta si caut greu, daca eram la pc as fi dat pan acum, dar gasesti tu, ca e usor de gasit.