| Damagexz3 a întrebat:

Salut,TPU, cine stie cum pot sa-mi maresc mainile natural adica gen sa le muncesc sa le fac mai mari si mai groase!

Răspuns Câştigător
| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Mainile difera deoarece depinde de genetic. Daca vreun bunic sau tata aveau mainile mari asa le vei avea si tu dar totusi de exemplu poti sa le mostenesti de la mama, asta nu inseamna ca ai maini mici sau fine ci doar ca nu le ai de la taica-tu. In sine mainile nu o sa le poti mari prea tare doar un pic, asta inseamna ca le poti intari prin munca, prin antrenamente cu greutati sau cu greutatea corpului (fac referire la tractiuni la bara). Antrenamentele sau munca trebuie sa le faci fara manusi, o sa faci mereu bataturi peste bataturi si asta iti va da aspectul de maini dure. Iar cu greutati sau cu greutatea corpului iti vei intari incheieturile. Eu am mainile normale deoarece le-am mostenit de la maicam-mea, pe cand taica-miu si ceva rude au mainile mari dar nu ma pot da nici unul la "skandenberg". Trebuie acordat timp acestui lucru, nu poti sa faci totul brusc, in final vei reusi. Nu te repezi la antrenamente ca vitelul la "san", sa iti lasi incheieturile un pic sa se odihneasca este la fel de important.

2 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

Sparge lemne la bunici!

| EmYyYEmilian a răspuns:

Faci exercitii din incheietura cum ar fi masturbarea