| anonim_4396 a întrebat:

Salut,TPU, Cum imi pot creste barba am 14 ani am un coleg in clasa care are deja barba acum 1 an mi-a spus ca s-a dat de 20 de ori cu lama sa-i creasca 2-3 cm dar acum nu vrea sa ma recunoasca deci cum imi pot creste barba natural?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cresterea barbii are un substrat genetic. Gena n-o poti schimba. Sunt minciuni cu alifii care cresc barba, cu alea care cresc parul, etc. De rarit poti sa-l raresti, de crescut, ba!

| Violleta2022 a răspuns:

Barba creste diferit la fiecare baiat/ barbat.
Nu-i adevarat ca lama ar indesii si ar stimula cresterea barbii, pentru ca ea creste hormonal si depinde de mostenireata genetica de la taticul tau.
Totusi, la 13 ani este copilas, de ce ai vrea sa ai barba?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Este total anormal sa ai barba de la 13 ani cum are colegul tau.

Nu vad unde e graba, oricum ai sa ai toata viata sa te saturi de barba.

| Kaℓi a răspuns:

N-are rost sa grabesti treaba asta, o sa te saturi de barba toata viata.