| eueueu68112 a întrebat:

cum pot sa ma antrenez la fotbal de unul singur acasa? am la dispozitie un "mini teren" destul de spatios si o minge. Am 15 ani si faza e ca vreau sa invat sa controlez mingea mai bine, sa driblez etc. stiu sa dau o pasa, un sut etc, dar vreau sa invat si eu ceva mai mult. Cum pot sa ma antrenez?

2 răspunsuri:
| maryus112 a răspuns:

Poti sa faci ce vrei tu daca nu te duci la o echipa de fotbal degeaba te antrenezi ::::::

| Marius_Dragomir_1989 a răspuns:

Pai eu ti-as recomada astea si eu le mai fac:
1.10/5 ture de teren
-la sut: -prima data incearca sa nimeresti bara (sa targi dupa bara) nu conteaza cu ce parte a piciorului conteaza sa o nimeresti.
-dupa ce ai prins cum merge incearca cu siretul (asa o sa tragi in forta) tragand si cu siretul acum vei avea tinta deci shut perfect.
2. dribling -ai nevoie si de putina viteza casa poti face urmatorul lucru: da mingea pe langa adversar si incearca sa fugi sa o prinzi prin partea opusa. si mai merge asa: iti ridici mingea si o dai peste adversar dar tot ai nevoie de vviteza. sper ca te-am ajutat! happy Funda plss?