| VioConstantin2000 a întrebat:

Cum vi se pare programul meu de 5 zile pe saptamana pentru sala?

1.Biceps~Triceps

2.Piept~Trapez~Abdomen

3.Picioare~umeri~Spate

4.Biceps~Triceps

5.Piept~Trapez~Abdomen

E ok?

9 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Prost, prost rau.

rupi tricepsul, ziua urmatoare faci piept.

picioare + spate + umeri sunt 3 grupe mari. daca ai energie de toate 3 le faci pe toate prost.

cocalar de plaja esti. brate si piept de 2 ori pe saptamana.

in ziua 3 faci prea mult. in zilele 2 si 5 ce dracu legatura are pieptul de trapez?

gandit ca orice cocalar. brate mari wannabe

| Cosmin86 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Ce e amuzant la genul asta de cocalari, e ca bratele lor or sa fie tot FIRAVE cu un asemenea antrenament.

Sa nu mai zic de piept laughing

| JohnnyBi a răspuns (pentru Cosmin86):

Maai bine facea piept-biceps de 4 ori si umeri-picioare-triceps-abdomen-trapez in alta zi. asa e mai echilibrat

| Cosmin86 a răspuns:

Cred ca e cel mai PROST program posibil.

1. Picioare si spate la acelasi antrenament? Cu asta o sa ramai UN FIRAV.

2. Biceps si triceps de 2 ori pe saptamana? Mai des = MAI PROST in sportul asta, muschii cresc IN ZILELE DE PAUZA.

Doar COPIII PAMPALAI SI FIRAVI fac biceps-triceps de 2 ori pe saptamana.

3. Luni triceps si marti piept? La piept intra si tricepsul, deci trebuie sa lasi 1-2 zile intre ele.

Un program adevarat:

luni - piept+biceps
marti - picioare
joi - spate
vineri - umeri + triceps

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Natura a inzestrat fiinta umana cu cel mai evoluat creier din natura. Puii de om sunt cei mai neajutorati dintre toti puii de animal pentru ca un creier atat de evoluat are nevoie de extrem de mult timp pentru a se dezvolta. Si, dupa un astfel de cadou nesperat, voi va dedicati viata muschilor, facand tot posibilul sa va intoarceti inapoi in copaci desi natura a facut tot posibilul sa va coboare de acolo. Si apoi radeti unii de altii ca sunteti prosti si nu stiti sa faceti muschi cum trebuie. Hilar si ironic in acelasi timp...

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Corpul uman nu e facut pentru o viata sedentara. Nu are nicio legatura cu inteligenta.

| Ioscaa1 a răspuns:

Picioare cu spate, dupa mine nu e prea ok, pentru ca la amandoua pui ceva presiune pe coloana.
Poti face asa:
ziua1:piept,umeri
ziua2:spate,trapez
ziua3:picioare,nu sari de ziua asta.
ziua4:biceps
ziua5:triceps
Abdomene poti face zilnic dupa ce termini antrenamentul,sau chiar cate o serie in pauzele dintre exercitii, abdomenul isi revine peste noapte, poti lucra zilnic.
La fel si gambele, daca si alte intrebari, trimite-mi mesaj.

| flowro a răspuns:

Mi se pare cam fortat si, din moment ce ai nevoie de opinii, ma gandesc ca esti mai la inceput. Eu zic sa mergi 3, maxim 4 zile pentru inceput. Daca iti fortezi asa muschii nu prea vei face mare lucru, au nevoie si ei de pauza. Dupa 1-2 ani, mergi asa. Pana atunci...

+ gasesti o multime de programe pe net. Nici eu nu fac foarte de mult timp, uite asa imi e programul (3 zile, atat pot deocamdata, in vara ma duc pe 4):

Luni: Piept - Biceps - Triceps
Miercuri: Spate - Picioare
Vineri: Abdomen - Umeri

Poate nu e cel mai bun, dar intr-o luna de cand fac am ceva rezultate. Oricum, bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru flowro):

Altu care face spate si picioare la acelasi antrenament...

Mai bine te apuci de sah, nu ai absolut NICIO TREABA cu sportul asta.

Probabil esti si genul care sta peste 1 ora la sala.