| Georgestaff08 a întrebat:

daca fac 6 serii de flotari 6 serii tractiuni 6 serii genoflexiuni si 6 serii de abdomene de 2 ori pe saptamana voi creste in masa musculara? Sau daca stiti vreun program mai bun pentru acasa? Dau funda

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Prea multe serii faci si nu seriile conteaza si numarul dintr-o serie, fa 30 de flotari, tractiuni 15, 100 de genoflectiuni cu 2 gantere de 10-15 kg eu acuma vorbesc de o singura serie, mereu faci mai mult, mai multe repetiti, mai multe repețiție elibereaza ceva ce face ca muschi sa creasca mai rapid, abdomenele sunt rele renunta la ele

| dragosbogdan001 a răspuns:

Da, normal.

| Cosmin86 a răspuns (pentru dragosbogdan001):

Serios? Da, "normal"?

Alt copil mic care isi da cu parerea...

| presus a răspuns:

Cel mai bine o sa cresti masa musculara mergand la sala (de 3-4 ori pe saptamana) si mancand sanatos (4-5 mese pe zi). Dar mai exista o posibilitate pentru a te antrena acasa dupa un program care il gasesti pe un canal de Youtube, se numeste "Passion4Profassion" (pasiune pentru profesie). Acolo o sa gasesti antrenamente pentru orice grupe de muschi (biceps-triceps, pectorali, umeri, abdominali, coapse-gambe, spate). Gasesti videoclipuri cu un robot care se antreneaza, tu trebuie sa faci exact ca el, sa iei pauza cand ia el, sa incepi cand incepe el. O sa se vada rezultatele dupa cel putin o luna de la inceperea exercitiilor. Am facut sala 2 luni si am observat cat de repede pot creste masa musculara, dar dupa ceva timp am renuntat... am avut programul prea incarcat. Dupa am inceput sa ma antrenez de pe acel canal (vreau sa ma mentin in forma), sunt la nivelul 2 aproape la toate grupele de muschi (ai nivele la acele exercitii 1/2/3). Am 3 luni de cand fac asta si se observa diferentele... muschii iti cresc mai greu ca la sala, dar macar cresc. Iti recomand sa faci de cel putin 3 ori pe saptamana antrenamente. Numai bine!

| LimonadaBaa a răspuns:

Daca nu vrei sa mergi la sala, fa street workout, renunta la prostiile alea.

| Moonlight15 a răspuns:

Da, o sa te faci cat Phil Heath. Pe langa antrenamentul ala de domnisoara gravida introdu niste biscuiti cu ciocolata si lapte cu cereala ca sa cresti mai repede.

Răspuns utilizator avertizat