| Georgestaff08 a întrebat:

daca fac flotari, abdomene, genoflexiuni, tractiuni in fiecare zi voi putea sa cresc in masa musculara? (Nu vreau sa arat ca un culturist)

Răspuns Câştigător
| DrMundo a răspuns:

Da doar daca le faci inteligent, de exemplu azi faci flotari, maine abdomene, poimaine genoflexiuni, evita sa le faci pe toate mereu gen in fiecare zi toate, pentru ca muschil ca sa creasca are nevoie sa se si relaxeza, ideal ar fi sa faci abdomene si flotari intr-o zi, si urmatoarea zi tractiuni si genoflexiuni, urmatoarea zi iarasi flotari si abdomene. si nu ai sanse sa te faci cat un culturist decat in ani de munca + daca te dopezi, un sfat daca vrei sa arati frumos ia CREATINA, nu e drog sau ceva de genu, e ceva ce te ajuta sa te dezvolti mai usor si mai frumos

12 răspunsuri:
| Moonlight15 a răspuns:

Sfaturi de oameni prosti... Tu nu o sa arati in viata ta ca unul, oamenii rup norma la sala si vine un copil idiot ca tine cu exercitii in spatele casei sa se faca cat ei? Ce vrei sa se vada de la abdomene? Sunt cele mai proaste exercitii! Du-te frate la sala si la prostiile astea...

| intrlp a răspuns:

Daca faci 3 saptamani o sa ai ceva rezultate.

| hgcl a răspuns:

Da, poti!
Dar la fel ca si in culturism tine de un consum mai mare de proteine si carbohidranti. Asigura-te ca executiile tale sunt corecte. Dar si daca faci sala nu inseamna ca o sa arati ca si un culturist.

| Cosmin86 a răspuns (pentru hgcl):

Nu mai zi "carbohidranti", cuvantul asta nu exista.

| hgcl a răspuns (pentru Cosmin86):

Si care-i termenul corect?

| SergioRamos4 a răspuns (pentru hgcl):

Termen-ul corect este "carbohidrati".

| hgcl a răspuns (pentru SergioRamos4):

Ok fratilor, am gresit si eu.

| aurelian14 a răspuns:

Nu iti face griji nu vei arata niciodata ca unu

| Chelsy a răspuns:

Da, daca faci 4-5 saptamani vei vedea rezultate!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Chelsy):

Muschii se pun in ani de zile ( si cu exercitii serioase + multa multa mancare, gen 5 fripturi pe zi ).

Si tu ii spui ca o sa aiba rezultate in 4-5 saptamani...

esti doar un COPIL MIC care isi da si el cu parerea, nu?

| alin100 a răspuns (pentru Cosmin86):

Dar,de ce insisti cu fripturile? Isi poate lua necesarul proteic si din alte alimente, cum ar fi branza si ouale.Eu sunt de la tara, si am si vaca si gaini.Mananc pe zi vreo 5 oua intregi si 600 g de branza, deci din asta iau cam 150 de grame de proteine, fix necesarul meu proteic.

| Cosmin86 a răspuns (pentru alin100):

Nu "insist", e un exemplu simplu si usor de inteles.

Evident ca exista multe surse de proteine, poti sa-ti asiguri necesarul proteic si daca esti vegetarian ( din fasole, mazare, linte, naut, nuci, migdale, etc. ).