| craiovaoltenia1234 a întrebat:

de 3 saptamani fac exercitii pentru abdomen(fac exercitii dupa youtube dupa un manechin si fac si cate 100-200 de abdomene+cardio), mi se vad 4 patratele insa nu cum ma asteptam. daca stau in picioare drept nu se vad deloc dar daca stau pe scaun se vad insa nu chiar asa de accentuat.si cele 4 patratele nu sunt chiar asa mari, sunt mici.ce trebuie sa fac sa mi se vada in orice pozitie stau. febra nu mai fac de vreo 2 saptamani.ce exercitii imi recomandati si cum as putea sa mi se vada patratelele accentuat si sa se dezvolte mai rapid? multumesc! am 14 ani. funda

Răspuns Câştigător
| SasukeCS2 a răspuns:

Daca dupa 3 saptamani se vad este foarte bine, mie au inceput sa mi se vada dupa aproape 3 luni. Ca sa ti se vada trebuie sa te incordezi. Uite aici un videoclip, aceste exercitii le faceam si eu si sunt foarte bune: http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474. Inainte de abdomene alearga pe afara. Evita sa mananci grasimi sau sa consumi alcool, junkfood/fastfood, cipsuri, sucuri.
Poti sa faci 1.000 de abdomene, daca nu te alimentezi corect si nu te odihnesti suficient nu o sa obtii rezultatele dorite. Cresterea in masa musculara http://www.topsanatate.ro/......24693.html

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu vad sensul sa faci abdomene, patratelele nu se fac prin abdomene, prin abdomene doar iti fortezi coloana in zona lombara

mai documenteaza-te :
http://www.culturism.ro/......domen.html

Răspuns utilizator avertizat
| oODonViperOo a răspuns:

Mai lucreaza...3 saptamani e putin happy

Răspuns utilizator avertizat