| Andrei467 a întrebat:

de 7 luni fac sala si in ultimele 3 luni m-am dus doar pt ca imi era frica sa nu imi pierd masa musculara. Vreau sa spun ca de 3 luni ma ia somnu, ma plictisesc ingrozitor la sala si nu am chef deloc, ba chiar dupa primul exercitiu ma gandesc ce sa fac sa plec mai repede.Cativa oameni mi-au spus ca la sala daca nu ai forta o sa fie mai greu si asa e, eu in 3 luni impingeam cu 30-40 de kg la piept cat alti fac intr-o luna+ ca in ziua de azi daca ai muschi si nu esti aratos pe degeaba ii ai(vorbind de fete). Ideea e ca vreau sa ma las de sala si sa ma duc la box/kick box/mma(poate e devreme la mma ca am 16 ani dar la box sigur ma primeste). Acolo sincer simt ca parca ma atrage mai mult, de mic mi-au placut filmele cu batai si chiar bataile in general chiar daca nu sunt agresiv. Vreau cineva care s-a mutat de la sala la un sport de autoaparare sau invers sa-mi zica unde a fost mai bine. Si dau funda celui care ma convinge happy.Dau funda celui mai bun

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Si la box/kickbox faci sala in paralel, toti sportivii fac, doar ca faci sala mai rar, ca ai si antrenamentele specifice de kickboxing.

Fa si tu exercitii noi, care sa te solicite.

Tractiuni la bara faci? Legi discuri de tine cand faci? Mersul fermierului faci, etc?

Dupa un antrenament ca lumea, nu ai cum sa te plictisesti, ca abia o sa respiri pana il termini.

| Andrei467 explică (pentru Cosmin86):

Nu e vorba doar de plictiseala. dar vreau sa incerc si ceva nou. vreau sa fac sa zicem 2-3 antrenamente de box/kick box si 2-3 de sala. dar m-ar interesa mai mult sportul de autoaparare...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Andrei467):

2 de box/kickboxing si 2 de sala / saptamana e suficient.

Repet : cate discuri legi de tine cand faci tractiuni la bara?