| Vali215 a întrebat:

De azi fac 100 push up challenge. Trebuie să le fac pe toate odată sau în serie?

14 răspunsuri:
| popdragos a răspuns:

Toate odată?

| sayWhaaat a răspuns:

Depinde de challenge. care e scopul totusi? daca vrei sa pui masa musculara, e ineficient.

| AnastasiaK a răspuns:

E un challenge, nu e ca si cand e util la ceva, deci tu decizi cum vrei sa fie challenge-ul.

| Vali215 explică (pentru sayWhaaat):

Să faci 100 de flotări zi de zi timp de o lună laughing)

| Vali215 explică (pentru AnastasiaK):

Asta este părerea ta, eu cred că este foarte util. happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Vali215):

Util la ce, sa pierzi vremea?

Documenteaza-te despre cum se fac muschii, muschii se dezvolta in zilele de pauza, NU cand ii lucrezi.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Vali215):

Nu, nu e "parerea" mea, e un fapt. Tu crezi, eu stiu, asta e diferenta.

| sayWhaaat a răspuns (pentru Vali215):

A, e doar un challenge personal. 100 de flotari pe zi iti va defini putin pieptul, umerii si tricepsul, si vei capata anduranta, dar muschi putin. Le poti face in 4 serii de 25.

| Vali215 explică (pentru AnastasiaK):

Nu o fac pentru fizic, o fac pentru psihic. Nu are rost să-ți explic mai departe pentru că tu știi deja. Nu am nevoie să-mi măresc masa musculară, crede-mă.

| Vali215 explică (pentru Cosmin86):

Este util din punct de vedere psihic, nu pun accentul pe fizic. Și 20 de minute pierdute făcând asta cred că este mai util decât să stau pe rețelele de socializare sau alte chestii cu adevărat inutile.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Vali215):

Daca e pentru psihic, de ce mai ai nevoie sa stii daca-s toate de-o data sau nu? laughing Dupa cum am zis, doar un challenge, nimic mai mult.

| Vali215 explică (pentru AnastasiaK):

Pentru că vreau să-l fac cum trebuie. Jesus, ai cel mai urât vibe. Și da, se vede prin ceea ce scrii. Du-te și împrăștie negativism în altă parte, te rog eu frumos.

| aXy99 a răspuns (pentru Vali215):

Stai 20 de minute sa faci 100 de flotari? laughing

| AnastasiaK a răspuns (pentru aXy99):

Or fi 10 minute de autoconvingere inainte si inca 5 de bucurie si mandrie pentru fapta realizata dupa...ca e pentru psihic se pare big grin