| Ro731 a întrebat:

De cam 2 luni de zile m-am reapucat de sală însă am o întrebare. În timpul antrenamentului, încep să simt acea durere ce apare datorită exercitării exerciţiilor, uneori aprofundându-se și devenind din ce în ce mai puternică, spre final ajungând chiar să nu-mi mai simt braţele ca la început. Vreun sfat? Este ok?(Dacă contează, am 1, 83m, 67 de kg și 18 ani.)

3 răspunsuri:
| Sarrya a răspuns:

Buna, daca din punct de vedere medical esti sanatos (nu ai avut ruptura de muschi) atunci posibil sa fie din cauza ca depui prea mult efort. Cand incepi sa simti durerea, te poti opri si sa iei o pauza... Ti-as recomanda sa faci sport pentru intretinere, nu de performanta. (macar pana reusesti sa stabilizezi diferenta dintre inaltime si greutate)

| cristiww a răspuns (pentru Sarrya):

Nu cred ca face sport de performanta

| siriusblack98 a răspuns:

Tu nu prea ai habar ce înseamnă efortul bănuiesc. Este prima data când ai ridicat ceva mai greu decât un pahar cu apa? Continua ca este ceva normal. Ar fi fost anormal sa îți simți bratele tot la fel la sfârșitul antrenamentului ca la început.