| AlexAlxAlex a întrebat:

de ceva timp mananc de la un fast food din zona si am pus ceva grasime pe mine, cei drept ca nu foarte mult, stiti vreun regim sanatos (adica ce sa mananc si cand sa mananc), exercitii fizice (ce fel de exercitii, cand, si cum), si alte sfaturi pentru a face ceva muschi si "patratele".

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Pentru inceput isi recomand o dieta bogata in proteine, low carb /low fat + cardio 30 de minute + 30 de minute culturism, recomand carne de porc,peste,pui si evitarea dulciurilor de tot,chipsuri,mezeluri etc
carnea tine de foame dar desigur nu multa un snitel de porc la o masa maxim doua si aia dimineata,dupa masa legume multe brocoli,varza, morcovi, salate, seara lactate iaurt, lapte, cascaval etc
scrie totul in jurnal tot ce manci ai grija sa nu depasesti 1000 de calorii per zi, pana la urmeaza nr caloriilor, eu recomand carnea ca tine de foame si ca nu scade masa musculara in urma slabiri, dar indiferent de ceea ce manci daca stai in 1000 de calorii nu te ingrasi
recomand insanity si bodybeast

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Doar sprinturile arde cel mai bine grasimea abdominala, uite programul
30 de secunde un sprint, pauza 30 de secunde tot asa de 5 ori pe zi, fuga la maxim nu trisa, la maxim in 5 minute, in linie dreapta

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Renunță la fastfood, mincarea de acolo nu este gatita in cele mai bune conditii.

| anonimg a răspuns:

Si altii se chinuie să se ingrase. happy
Pai trebuie ca să nu mai mănânci ce știi că te îngrașă.

| untu a răspuns:

Nu este de recomandat sa mananciu mancarea de la fast-food ca nu este sanatoasa si este cancerigena! http://www.aktual24.ro/......amburgeri/

| AnaBejenaru a răspuns:

Mănâncă obligatoriu de 3 ori pe zi, adică cele trei mese importante, nu mânca după 6, bea foarte multă apă,și fă sport.
Pentru a face mușchi,'pătrățele', ai nevoie de ajutorul unui cunoscator, un instructor al unei săli de sport care îți poate face un program, îți spune ce trebuie să consumi, etc.Succes.