| Bam64 a întrebat:

De fiecare dată când fac picioarele la sală mi se face rău.Mă încalzesc rapid și mi se face râu.Stare de vomă uneori.Am un meniu echilibrat de 3200+ calorii/zi.Mereu doar la picioare. După ce fac cateva seturi, iar 3/8 exercitii le fac cu "last set to failure" pai, imi simt muschii de la picioare foarte fierbinti si dupa cateva secunde mi se face rau, iar daca stau cateva minute(5-7) imi trece.
P.S Pauza intre serii e de 1:30 min, iar intre exercitii de 2:30

Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

Mai patesc si eu uneori. Mananci inainte de sala? Te antrenezi prea intens? Nu neaparat la picioare, ci in general. Sistemul nervos este foarte solicitat la sala, acesta trebuie si el sa se recupereze, nu doar cel muscular.

11 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Alimentatie gresita, antrenament intens. Cauta sa faci pauze mai mari.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa-mi fie cu iertare, dar tii cura de ingrasare?
Ca-i enorm sa mananci 3200 calorii pe zi.
As intelege sa manaci in jur de 2000 calorii pe zi, asa cum mananca orice om normal, dar in nici un caz 3200.
Poate ca ii dai mult prea multa mancare si corpul este prea plin si colapseaza, cand il mai pui sa munceasca.

| Bam64 explică (pentru Violleta2022):

Scuză-ma, dar chiar nu știi nimic in domeniul sportului si fizionomiei corpului.Caloriile nu inseamna grasime.Pentru a pune masa musculara este necesara o alimentatie adecvata, in cazul meu am nevoie de 3200 calorii raportat la greutatea corpului/zi.Cum ai spus mai sus, 2000 de calorii e insuficient pentru a pune musculara, insa e foarte buna pentru a slabi.Am experienta in domeniu si stiu exact ce zic.Problema e ca mi se face rau doar in ziua cand am picioare!

| aXy99 a răspuns (pentru Bam64):

Tu chiar te cobori la mintea ei? laughing

| aXy99 a răspuns (pentru Bam64):

Raspunde-mi, te rog, la prima intrebare. Mananci mult inainte de sala?

| Bam64 explică (pentru aXy99):

Pai, am 100g orez fiert cu 200g piept de pui si o salata ceva.

| aXy99 a răspuns (pentru Bam64):

Si asta cam la cat timp inainte de sala? Mie mi s-a mai intamplat sa mi se faca rau cand am mancat multe kcal la scurt timp inainte sa imi incep antrenamentul.

| Bam64 explică (pentru aXy99):

Pai, uneori se intampla sa mananc cu 30 minute inainte uneori o ora.Am un program naspa la scoala, si sunt nevoit sa ma duc la 5-6 la sala

| aXy99 a răspuns (pentru Bam64):

Da, stiu ce zici, asa patesc si eu. Mananca mai putin inainte si mai mult dupa, asta e singurul sfat pe care ti-l pot da.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bam64):

3200 calorii raportate la corpul tau? Ce esti vreun gigant de 2 m?
Ce inaltime si greutate ai?

| alina2k18 a răspuns:

Stai bine cu tensiunea arteriala?