| NonZarek a întrebat:

De foarte mult timp mi-am dorit sa merg la un club sportiv de k1 și a sosit momentul sa îmi pot permite asta. Eu sunt cam timid asa, nu vorbesc prea mult sau cu toată lumea, sunt o fire mai închisă, timida, rușinoasă, etc.

Întrebarea mea este, ce voi face la primul antrenament? Țin sa menționez ca sunt puțin plinuț, nu gras, am 1, 83 și 80 kg, sport nu prea fac, de aceea m-am gândit sa ma apuc acum dar îmi este teama sa nu ma fac de ras sau sa rada ceilalți copii de acolo de mine ca nu pot face flotări sau ceva. De aceea întreb ce voi fi pus prima data sa fac sa fiu cât de cât familiarizat și pregătit cât de cât, credeți ca as face fata?

PS. Îmi place enorm sportul acesta, și de mic eram asa mai dur și îmi plăcea sa lovesc.

Doar răspunsuri sincere va rog, fără aroganta!
Multumesc

1 răspuns:
| baru a răspuns:

Primul lucru in Artele Martiale este sa inveti sa primesti bataie. Doi::: Se spune, multi se inscriu, putin sunt chemati. Vezi daca ai chemare. Sa nu uitam, ceea mai buna aparare este atacul!