| Constantin_Alexandru_1992 a întrebat:

de la un timp am inceput sa am probleme cu incheieturile, mai ales cand dau scandamberg cu diferiti prieteni, inainte ii dadeam usor dar acum din cauza incheieturii nu mai pot, cedez repede, ce sa fac sa scap de durere?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Trage hook, o sa-ti protejeze incheietura.

Acum cum tragi? Top-roll, hook, push, side?

p.s.: sa misti cotul spre tine in timp ce tragi si apoi in lateral, sa faci ca un L cu cotul, e o miscare foarte buna care iti baga muschii spatelui in miscare.

| Kevinn2000 a răspuns:

Fă niște exerciții pentru întărirea încheieturilor, iar dacă tot nu îți trece, mergi la medicul de familie.
Apropo, este posibil să conteze și alimentația destul de mult. Mănâncă mâncare sănătoasă.
Proteine, carbohidrați simpli și compuși, fibre și grăsimi. ( Caută pe google ce fel de mâncăruri conțin ceea ce am enumerat mai sus. )

| laurentiutirei a răspuns:

Fa pauza! daca tu fortezi incheieturile mai rau faci ai grija poti sa stai cu dureri luni intregi happy cate te accidentezi la ele fara incheieturi nu faci nimic nu poti ridica nimic asa ca ai grija de ele
Incearca ibutop gel este bunicel

| Constantin_Alexandru_1992 explică (pentru laurentiutirei):

Dupa 1 sapt mi am revenit laughing e bine
mai avem si zile naspa csf