| MrBlack321 a întrebat:

din clasa a 9 a vreau sa merg la sala. Imi spuneti va rog ce reguli ar trebuii sa respect pentru a-mi face un corp musculos? Tin sa amintesc ca eu fac exercitii de la zece ani acasa.cel mai bun raspuns are funda!

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Reguli? lol, usor:
1. alimentatia e baza. mananci prost, ramai mic.
2. muschiul creste in zilele de pauza. il faci de 5 ori pe saptamana: ramai mic.
3. antrenamentul se face intre 45-90 minute. stai mai mult, faci degeaba.
4. la sala faci sport. nu vorbesti aiurea, nu dai sms, nu stai pe fb. te duci sa muncesti.
5. mintea cu muschii trebuie sa fie aliniate si pe aceeasi lungime de unda. nu iti sta capul sa concentrezi muschiul, nu te duci la sala.
6. muschii iau ani sa creasca. daca nu te faci cat arnold in 3 luni nu te demoraliza. el a facut 20 de ani pana a ajuns campion. + steroizi, suplimente, nutritionist si antrenor; + multi bani si dedicatie totala.

4 răspunsuri:
| Elevu53 a răspuns:

Eu am 2 reguli:
1-sa nu exagerez cu exercitiile complicate,
2-sa imi fac un orar bine stabilit de antrenamente.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Elevu53):

Si ce orar "bine stabilit" ai?

| Elevu53 a răspuns (pentru Cosmin86):

In sensul ca iti programezi antrenamentele. Ex: In fiecare si la ora 10 si 16.
Nu poti face sport cind iti trrasneste.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Elevu53):

Stiu ma ce inseamna, te-am intrebat CONCRET cum le organizezi tu.

Exemplu, eu fac luni spate si organizez asa;

- 3 serii tractiuni intr-o mana asistate
- 3 serii tractiuni la bara priza larga
- 3 serii ramat cu gantera
- 3 serii ramat cu rolling thunder
- 3 serii indreptari

Maxim 5-6 repetari / serie ( pot peste, maresc greutatea ).

Asta inseamna "orar" la sala.