| TPULion a întrebat:

Doresc sa ma apuc de sala, obiectivul fiind unul destul de greu, doresc sa cresc in masa musculara, insa in acelasi timp vreau sa pierd din grasime (modelul skinny fat). Ce alimentatie imi recomandati, stiti vreun site ceva de genul?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti incepator poti tine deficit caloric fara probleme, si recompozitie(recomp) cand vrei sa te menti pe zile.
http://outalpha.com/recomp/

| BeaTMaN696 a răspuns:

Carne doar la gratar deoarece are multe proteine. Legume/fructe in fiecare zi. Nu mai manca in ulei. Fara fast-food sau chipsuri, sucuri etc. Iti poti face sucuri din fructe. Cardio la inceput sau la sfarsit de antrenament si inca o zi dedicata pentru cardio. Cardio adica banda, biciclete, coarda etc. Sper ca te-am ajutat.