| RaduGabriel123 a întrebat:

Este bun acest program pentru sala? Daca nu este bun as vrea alte idei, pe 4 zile. Si as vrea sa mai stiu daca fac sala nu mai cresc in inaltime? Am aproximativ 45kg si 1.61 inaltime.Dau funda!
Luni: piept+umeri
Marti: pauza
Miercuri: abdomen+picioare
Joi: biceps+triceps
Vineri:pauza
Sambata: spate+trapez
Duminica: pauza

Răspuns Câştigător
| Hukez a răspuns:

Faci cate o grupa pe zi:
Luni : piept
Marti: spate
miercuri: umeri
Joi: brate ( biceps+triceps+antebrat)
vineri: picioare
sambata: abdomen + cardio
duminica: pauza
Incearca sa faci exercitiile rapid pe pozitiv, incet pe negativ. Greutati mici prima luna apoi incearca cu greutati mai mari astfel incat sa poti face 6-10 repetari.
Bafta.

8 răspunsuri:
| Alexutzu_Alex_1980 a răspuns:

In legatura cu crescutul in inaltime...depinde de ce exercitii faci.De exemplu daca vrei sa mai cresti trebuie sa eviti genoflexiunile cu haltere pe spate etc...Si depinde si de ce varsta ai.Si in legatura cu programul nu pot sa iti dau un raspuns deoarece as putea sa te duc in eroare.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alexutzu_Alex_1980):

Eu faceam genuflexiuni cu 80 kg pe umeri la 16 ani si tot m-am inaltat fara probleme de la 1.70 la 1.82.

| RaduGabriel123 explică (pentru Alexutzu_Alex_1980):

Am 17 ani.

| RaduGabriel123 explică (pentru Cosmin86):

Nu o sa fac exercitii care sa puna presiune pe coloana, vreau masa musculara ma axez mai mult pe brate, piept spate si abdomen, la picioare fac genoflexiuni alergari, alte chestiihappy.

| Alexutzu_Alex_1980 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu toti suntem la fel.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alexutzu_Alex_1980):

Presiunea pe coloana nu afecteaza DELOC cresterea in inaltime.

Poti face orice exercitiu vrei la sala.

Sunt deja peste 1000 de studii stiintifice in domeniu, citeste si tu unul sau ORICE carte de anatomie.

http://hunkbody.ro/qa-trasul-de-fiare-imi-afecteaza-cresterea-in-inaltime/

| Hukez a răspuns:

1. Fitnessul(sala) nu opreste cresterea in inaltime
2. Iti alegi un program dupa ce ti-ai stabilit un obiectiv (de exemplu: vreau sa fac masa musculara sau vreau definire)

| RaduGabriel123 explică (pentru Hukez):

Masa musculara.

| Hukez a răspuns (pentru RaduGabriel123):

Faci cate o grupa pe zi:
Luni : piept
Marti: spate
miercuri: umeri
Joi: brate ( biceps+triceps+antebrat)
vineri: picioare
sambata: abdomen + cardio
duminica: pauza
Incearca sa faci exercitiile rapid pe pozitiv, incet pe negativ. Greutati mici prima luna apoi incearca cu greutati mai mari astfel incat sa poti face 6-10 repetari.
Bafta.