| SporeBox a întrebat:

Eu cam de o saptamana in fiecare zi am mers cu trotineta iar piciorul stang a stat mereu in genuflexiune si acum ma doare genunchiul si imi pocneste mai mult decat de obicei. O sa treaca totul de la sine sau trebuie sa fac ceva anume?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trece de la sine. Nu e ceva grav.

| Michaeel a răspuns:

Cel mai probabil ai făcut febra musculara. E normal. Îți va trece peste câteva zile.

| SporeBox explică (pentru Michaeel):

Am mai facut febra musculara la picioare si pot sa soun ca nu asta am. Adica nu cred ca sunt muschi in genunchi pentru ca genunchiul ma doare.

| Michaeel a răspuns (pentru SporeBox):

Cum ai fost în poziție de genoflexiune și ți l-ai îndoit, e normal sa te doară genunchiul. Asa mi se întâmplă și mie când eram mica și ma dădeam cu trotineta.

| VI3 a răspuns:

Știu că sună ciudat, dar trebuia să te încălzești înainte de asta. Înainte de orice activitate fizică, trebuie să te încălzești și îți spun din propria mea experiență. Fă încălzirea, pe care o faci la ora de sport. Baftă!