| ROmania200 a întrebat:

eu cerd ca cel mai bun fotbalist este Cristiano Ronaldo
Voi care credeti ca este cel ma bun fotbalist?

13 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

APEX, zeul fotbalului! Traiasca Cristiano Ronaldo!

| DavidoffUser a răspuns:

Cand o dribla Cristiano 7 jucatori de la mijlocul terenului, iar la 3 dintre ei le da craci si dupa da si gol, poate fi un contender pentru Leo Messi.
Sau cand o inscrie din mai mult de 3 lovituri libere pe sezon.
Sau cand in UCL il asasinezi pe Boateng(care e unul dintre cei mai buni fundasi ai lumii) din corp.
Sau cand il faci pe Roberto Carlos sa pice impuscat (tot din corp)
Sau cand n-o face 30 de sarituri peste minge cu care nu rezolva nimic.
Sau cand o da pase la firul ierbii cu precizie de chirurg.
Sau, sau, sau, sau...

| Dumbi a răspuns:

1.Pele.
2.Maradona.
3.King Leo, care daca ar lua World Cup cu Argentina i-ar lua locul lui Maradona. Dar e timp.
4.Cruyff. Dumnezeu sa-l ierte…sad Aproape un an de cand s-a dus sad
5.Gerd Muller.
6. Zinedine Zidane.
7.Beckenbauer.
8.Alfredo di Stefano.
9.George Best. Best of the best.
10.Ronaldo.(brazilian)
Ronaldo nu este inclus in top 10… Topul nu e facut de mine, dupa mine era asa:
1. Pele.
2. Messi.
3. Thomas Muller.
4. Ibrahimovic.
5. Totti.
6. Ronaldinho.
7. Neuer.
8. Dani Alves.
9. Lewandowski.
10. Buffon.
"Zeul" CR7 nu e asa de zeu si inca 2 ani si e rupt ca jucator, se poate observa ultimele jocuri ale lui de abia nimereste poarta…

| BJK1903 a răspuns (pentru Dumbi):

Normal ca in 2 ani e rupt ca are o varsta minte de gaina laughing) Ronaldo are 32 de ani si Lessie 29. Gandesti cand scoti bullshit-uri pe gura? big grin happy

| Dumbi a răspuns (pentru BJK1903):

Messi face in iunie, 30. Messi o duce la nivel inalt lejer pana la 37-38 de ani, pe o pozitie mai retrasa, nici nu ai cum sa nu il bagi in primul 11… Daca se va gasi un nou Xavi, Neymar o sa ii ia locul lui King Leo, la baloanele de aur.
Ronaldo poate in filme sa o duca pana la 37-38 de ani, oricum simularile de pe teren sunt inceputul pentru cariera sa de actor.

| BJK1903 a răspuns (pentru Dumbi):

Xavi si Iniesta merita baloanele de aur, nu "King Messi".S-a vazut si la nationala ca e 0 barat si la finala cupei mondiale ca nu a jucat nimic. Ala simuleaza dar marcheaza din orice pozitie si nu sta in 2 jucatori cum e "King"

| Drimmero a răspuns (pentru BJK1903):

Nu stii ca astia sunt cu Varza in gura si cu Messi? Vai si amar de capul lor de amarati!

| Dumbi a răspuns (pentru BJK1903):

Xavi, Iniesta, Ronaldinho, Puyol, Ibra si Messi merita balonul de aur, daca o luam asa, meritul echipei il datoreaza Xavi cu Iniesta, dar toti au contribuit. Messi a avut cea mai buna evolitie, d-aia a luat 3 baloane de aur, 2 au fost luate doar pentru publicitate, cum a luat si Cristi 2…Ce aparare are Argentina…laughing Numai distrusi in aparare, America de Sud scoate numai jucatori ofensivi buni de ceva timp, in timp pe partea defensiva…
Ronaldo marcheaza…laughing, uita-te si la meciul cu Napoli, de cate ocazii a avut nevoie pentru 1 gol. Messi dribleaza 3-4 oameni, alearga, creaza faze, Cristi numai la goluri sta, daca nu era Ramos, Real era echipa de locul 3-4 in LaLiga.

| BJK1903 a răspuns (pentru Dumbi):

Da,si eu pot spune ca fara Xavi, Iniesta, Ronaldinho, Puyol Barcelona era pe loc de Europa League. Hai sa nu ne mai murdarim cum ca Messi e cel mai bun jucator din lume, ala se vede cand nu e Iniesta, Neymar sau Suarez in echipa e fetita Power Puff. Dar nu stau sa iti dau tie detalii cand tu nici macar nu te uiti la meciurile lu Barca sau Real.

| BJK1903 a răspuns (pentru Drimmero):

Astia fanii lu 'King Messi' nu au vazut un meci de-al lor si spun ca e cel mai bun. laughing Logic cand ai Neymar, Suarez si Iniesta in echipa e cel mai bun ca ii da pase de gol 90%. Si cand e singur Barca zici ca joaca cu echipa secunda big grin

| Dumbi a răspuns (pentru BJK1903):

Messi nu e cel mai bun, nu l-a luat INCA pe Maradona, dar cu un World Cup il ia pe Maradona. Messi dribleaza 4-5 jucatori, Ronaldo se dribleaza pe sine. Fara Messi, Suarez numai dadea atatea goluri, cele mai multe goluri ale lui Suarez sunt din pasele lui Leo…
Nu ma uit la meciurile lui Barca…(e bine ca stii si ce fac), la Real nu am de ce sa ma uit, noroc ca joaca cu Bayern ca ma uit si eu la un meci de a lor.
Si inca ceva ai zis ca fara don Andres, Suarez si Neymar, Messi nu e nimic, pai normal, ca in orice echipa exista contribuitori.

| Drimmero a răspuns (pentru BJK1903):

Te pui cu astia? Atat catalanii cat si astia cu Real in piept stiu doar de Messi si Ronaldo

Răspuns utilizator avertizat