| Louys a întrebat:

Eu, dau tare cu pumnul, dar de fiecare data nu dau in nimeni, mai mult fac tehnici gen ii apuc de picior, strangulare.
Cum sa imi fac curaj sa dau cu pumnul?

6 răspunsuri:
| Mihaelablabla a răspuns:

De ce trebuie sa dai cu pumnul?
Te sfatuiesc sa nu te duci nici spre acele tehnici in caz ca nu ai control asupra miscarilor si disciplina, deoarece se pot intampla accidente destul de nasoale.

| Louys explică (pentru Mihaelablabla):

Trebuie sa dau cu pumnul pentru ca in unele cazuri nu exista alta solutie, in cazul in care conflictul a fost declansat de catre adversar si acesta este puternic.In acel caz nu ma pot baza doar pe acele tehnici.

Pe tehnicile acelea sunt stapan pentru ca am facut si Judo.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Louys):

De ce nu te duci la un club de box sau kickboxing? Acolo o sa prinzi curaj ( + o sa intalnesti oameni cu pumnii MULT mai tari decat ai tai ).

| Louys explică (pentru Cosmin86):

Am intalnit deja 2 boxeori dintre care fiul unui vicecampion national(e cu mine in scoala) si nu m-au impresionat.
Problema nu e ca nu am forta sau ceva, e ca daca ii dau una poate il lovesc prea tare.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Louys):

Incearca cu boxeori care au medalii... nu doar care se duc si ei la antrenamente tongue

Dar in fine, la club capeti si curaj sa dai cu pumnul (si ce mai ai tu nevoie). Dar sa fie un club bun...

| Ana1018 a răspuns:

Exact!