| Sociopatul a întrebat:

eu fac sala si sunt curios de cate ori este recomandata masturbarea in cat sa nu imi afecteze cresterea in masa musculara?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Nu cred ca are nici o legatura asta.Atata timp cat mananci sanatos si mergi regulat la sala masa musculara iti va creste in functie de organizm de exercitile pe care le faci si alimentele cu care te hranesti.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din contra studiile demonstreaza opusul nivelul testosteronului creste, e bine sa faci sala seara https://bayesianbodybuilding.com/best-time-to-work-out/ plus o dieta bogata in grasimi, studile au demonstrat ca subiecti au luat mai mult in masa cu o dieta bogata in grasimi vs una low fat
Because testosterone levels are minimized in the presence of elevated insulin levels, the pre-workout meal should consist of lipids and protein - both of which have negligible impacts on insulin levels.
Research demonstrates that testosterone levels rise as a response to sexual stimuli. Therefore, an athlete could benefit pre-workout by being exposed pre-workout to sexual stimuli. The athlete could then exercise with increased testosterone levels and aggression.
Post-workout, the athlete should consume a protein drink with flax oil or olive oil. Lipids facilitate the passive permeation of the cell wall by sex hormones.
One hour post-exercise, the athlete should achieve ejaculation. This will increase the natural level of killer cells, thus increasing immune-system function and enhancing recovery abilities. The increase in killer cells will prevent over-training.

| DovleacTurbat a răspuns:

N-are nicio legatura cu pierderea in masa musculara.

| Otto19 a răspuns:

Poti face linistit cat poti, dar o sa te simti mai molesti 2-3 ore dupa iti revi la forma initiala
*Gusta din placerile vieti *

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a răspuns:

Lasa sala si baga la manivela daca vrei sa faci muschi la bratul drept!