| Adrian1555 a întrebat:

Salut TPU
Eu sunt un baiat care in momentul asta vreau sa ma vad realizat pe plan fizic
Deci sunt la dieta totul merge ok
Acum am auzit ca ronaldo face 3000 de abdomene pe zi( pana aici e normal) unchiul meu imi zicea ca daca fac o mie pe zi il ajung pe ronaldo ( nu se referea la faptul ca il intrec, ci la faptul ca o sa fac si eu abdomen )
1 eu acum sunt la regim ca vreau sa slabesc in zona burtii,
Adica am ceva mai mult acolo, eu ma gandeam ca dupa ce slabesc sa cresc in masa, dar pot sa fac gen abdomenele ca dupa ce slabesc sa dau jos toata grasimea sa fie deja abdomenul cat de cat lucrat?
Adica orice muschi doar e acoperit de grasime, daca o dai jos se vede iar
Intrebarea e, am dreptate si unchiul meu are si el intr-un fel
Si ideea e cama gandeam undeval 500 de abdomene pentru inceput, adica abdomebe normale nu din inclinat sau altceva
E ok?

Răspuns Câştigător
| potatodespotatonr12345 a răspuns:

Nui lua in seama sunt niste copilasi care sau trezit si ei sa vorbesca ca prostii.
Intr-adevar exista persoane care fac 3000 de abdomene pe zi dar trebuie ca sa fii foarte puternic sa ia rezistenta.
Nui lua in seama daca faci de inceput 100 pe zi e bine doar pana cand incepi iar apoi in fiecare saptamana mai adaugi 100 tot asa nu fa direct 500 pentru ca nu este deloc bine.
Dar daca faci cum ti-am spus eu vei reusi.
Dar daca vrei sa slabesti fa abdomene dimineata deoarece atunci corpul nu are de consumat proteinele din mancare si atunci va arde grasimea dar sa nu te astepti sa slabesti brusc ai rabdare poate inainte vei slabi din alta parte.
Succes

| Adrian1555 explică (pentru potatodespotatonr12345):

Ms de sfat in legatura cu dimineata, in rest apreciez tot!

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tu auzi ce spui, sau macar gandesti un pic?
3000 abdomene a cate 10 secunde fiecare inseamna peste 8 ore pe zi!
Cine crezi ca reuseste asa ceva?

Poate omuletii din OZN-ul pe care l-ai prins... laughing

| Adrian1555 explică (pentru Bula):

10 secunde un abdomen? N ai habar si vorbesti drc pe aici aiurea, nici daca esti subnutrit nu iti ia 10 secunde

| Bula a răspuns (pentru Adrian1555):

Dupa al 300-lea iti ia si 20, in medie,,, tongue

| mudokins78 a răspuns:

Unde ai auzit tu ca ala face 3000 de abdomene?
nici daca era shaolin nu facea atatea!
iar tu 500 din prima zi?, ..esti dat dracu atunci!
Eu de abia fac 6-7, tu vrei sau poate chiar poti 500 iar ala cum naiba il cheama, face 3000 pe zi? da unde traieste ala maica? in zona crepusculara?
hai sa ne gandim logic!
cat timp iti ia tie sa faci 500 de abdomene fara sa te opresti?
acum calculeaza timpul pentru 3000!
rezultatul=3 zile de odihna la pat.
succes!

| Adrian1555 explică (pentru mudokins78):

Pt 500 imi ia 25 de min fara stop
Dar voi face pe reprize, si da pot sa fac 500, si de ronaldo ca face 3000 am auzit la stiri, si sincer la ce corp are nu imi e greu sa cred ca e adevarat

| darkhell217 a răspuns:

Cred ca cele mai bune abdomene sun cele gen: pui un suport sus la docul la usa, te urci pe el si te lasi pe spate pana jos, dar nu stiu cum se numeste aparatul insine