| Vladut400 a întrebat:

Eu sunt Vlad am 13 ani si fac sport cam de 5 ani judo
Pana acum nu am luat nimic decat sala,sala, sala, sala repet fac sport de performanta nu...ma duc la sala sa ma joc chiar muncesc happySi de curand am achizitionat niste creatina pe nume

100%creatine monohydrate de la biotech repet fac sport de 5 ani performanta happy, si as vrea sa va pun cateva intrebari legate de creatina

Cam in cat timp se vad rezultate la masa musculara?
Ma ajuta si la energie?
Am uitat sa va spun alimentatia mea tinand cont ca am 13 ani am 3 mese pe zi fara gustari care sunt acestea

ora
08:00
omleta din 1 galbenus si 2 albusuri
Piept de pui la gratar
Salata verde

Ora
13:00
Piept de pui la gratar
Cartofi copti
Salata verde
3 bucati de cascaval
si o cana de lapte

la ora 15:30 am sala iar la ora 15:00 iau 5 grame de creatina amesteacta intr-un fresh de portocale

Antrenamentul dureaza cam 1 ora si jumate chiar 2 dupa ce termin antrenamentul imediat dupa mai beau 5 g de creatina amestecata cu 500 ml de apa cu lamaie

19:30
Piept de pui la gratar
Salata verde de data cu de toate
3 bucati de cascaval
Cartofi copti
o cana de lapte cu miere

apa 2-3 litrii pe zi

Sala fac luni miercuri si vineri iar antrenamentele de tehnica judo marti si joi

Cam in cat timp credeti ca o sa am rezultate cu alimentatia si sala asta la masa muscalar? tinand cont ca deja fac de 5 ani muschii sun definiti bine dar nu suficient happy

Nu vreau sa aud comentarii de genu esti prea mic, da sunt mic dar fac sala de 5 ani de performanta happy

Multumesc

Răspuns Câştigător
| Catalinjr a răspuns:

Da,poti lua creatina.Dar neaparat sa fie combinata cu o bautura bogata in carbohidrati pentru a avea vreun efect.Recomand dextroza.Si trebuie sa iei minim 5 luni pentru a avea rezultate+creatina sa fie de la firme mari cum sunt BSN, ON, Dymatize, Gaspari etc.

9 răspunsuri:
| cristi1505 a răspuns:

Ce fel de sala?

| Vladut400 explică (pentru cristi1505):

Sala.ce am scris mai sus franghii abdomene tractiuni biceps triceps ramat etc. avem de toate in sala happy

| Vladut400 explică (pentru cristi1505):

Biceps,Triceps,Ramat tractiuni abodemene etc. avem de toate in sala

| Catalinjr a răspuns (pentru Catalinjr):

De la Gaspari recomand http://bit.do/aminomax8000 si de la BSN http://bit.do/syntha-6-edge produse de top, sa nu uitam de Weider.

| Catalinjr a răspuns (pentru Vladut400):

Da,poti lua creatina.Dar neaparat sa fie combinata cu o bautura bogata in carbohidrati pentru a avea vreun efect.Recomand dextroza.Si trebuie sa iei minim 5 luni pentru a avea rezultate+creatina sa fie de la firme mari cum sunt BSN, ON, Dymatize, Gaspari etc.

| ioana21S a răspuns:

Vladut draga....cred ca sti sa raspunzi la intrebare daca tot faci sala de 5 ani si de performanta.e ceva oricum....intreaba antrenorul pe care cred ca tot de 5 ani de cand faci sala de performanta il ai. Bafta mai Vladutz!

| Sup3rN0va a răspuns:

Te referi la sala de forta sau la sala de judo? Daca e la judo n-are rost sa iei suplimente nu cred ca te vor ajuta pentru ca nu faci nicun efort cum ar fi ridicari, impins, etc. faci doar lupte deci n-ai nevoie de suplimente.

| Vladut400 explică (pentru Sup3rN0va):

Tu nai citit ce am scris mai sus? judo adica lupte fac decat marti si joi luni miercuri si vineri fac sala cum ai zis tu mai sus impins tractiuni biceps etc... tongue

| Vladut400 explică:

Am uitat sa mentionez ca dau fundoi

| Tu80r a răspuns:

Uite ...Eu vorbesc din propria exp..Incearca sa nu folosesti creatina (crede-ma ca nu iti face bine stiu ce zic. Mai bine folosestie Proteine daca tot vrei si ceva suplimente )
Se vor vedea repede rezultate cu creatina in 2 -3 luni dar....creatina mentine apa in corp si dupa ce nu o sa mai folosesti creatina sau te lasi de sport o sa te ingrasi.Foloseste proteine ca sunt mult mai bune si sanatoase.
GFX SAU WHEY