| 007a a întrebat:

fac box de 1 an, iar pana acum am fost dus la vreo 10 meciuri, 9 castigate.
Sunt destul de bun la box, dar am o nelamurire.
Aproape in fiecare seara prietenii spun sa aduc manusile afară, să facem sparring.
Iar eu cand fac sparring cu ei efectiv dau foarte prost ( pe langa ei ), de ce?
Avand in vedere ca in ring nu patesc asa ceva, si prietenii mei nici nu au facut box.
P.S : Unde facem sparring suntem gen intr-o parcare, ai loc sa fugi la infinit gen.
Dau funda celui ce imi da un raspuns.

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Mai e ceva, la antrenament (sparring de joaca, ca asta nu e antrenament) nu ai aceeasi inversunare ca la meci sa rupi tot, faci de distractie, asa ca e normal sa nu dai la fel ca in ring.

| Ryss a răspuns:

Probabil că acei prieteni ai tăi sunt invidioşi pe tine. Dacă chiar ei te invită la "sparring", orice ar fi şi aia, înseamnă că poate au învățat cum să se apere doar ca sa te enerveze pe tine, nu?
Poate chiar si tu te temi să nu le pici în plasă si dai pe lângă.

| 007a explică (pentru Ryss):

Nu, sunt slabi, dar efectiv dau eu pe langa si habar n-am de ce.

| Ryss a răspuns (pentru 007a):

Cum am zis: te temi să le pici în plasă şi dai pe lângă.
Acum... e o părere a mea. Ce pot să zic?
Baftă în continuare şi ai grijă la prietenii tăi. :3