| Gabitu698 a întrebat:

Salut TPU! Fac kcikboxing si am dat un side kick la unu' de l-am daramat pe jos doar ca am dat cu laba piciorului in loc sa dau cu tibia si cred ca mi-am fracturat-o. Trebuie sa merg la doctor sau se vindeca? Am facut asta acum 3 zile deja m-a lasat mult durerea.

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Invata sa dai corect side kick, sunt 2 variante: cu cantul piciorului sau cu calcaiul. In ambele variante, degele sa fie in jos (sau macar paralele cu solul).

| MihaiSpeedster a răspuns:

Fă o radiografie, pentru liniștea ta. Nu cred că e fractură, dacă era, nu puteai să pui piciorul în pământ de durere. Probabil ai o luxație.

| trophin a răspuns:

Sincer ai visat. Era trainerul acolo. Însă tu visezi ca erai în ring

| Gabitu698 explică (pentru trophin):

Ce trainer boss? Face-am sparring nu stii ce e ala?

| Gabitu698 explică:

Ma doare glezna mai mult